Przejdź do głównej zawartości

Jak podnieść libido? Praktyczne rady!



 Popęd seksualny jest częścią naszej natury! Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inną aktywność seksualną. Czemu tak się dzieje? Przeczytaj ten artykuł a może znajdziesz odpowiedź
 
Czym jest LIBIDO?

Libido to nic innego jak popęd płciowy. To psychiczna odpowiedź naszego organizmu na zaspokojenie naszych potrzeb seksualnych. Samo pojęcie LIBIDO wprowadził Freud. Tłumaczył on libido jako tzw. energię seksualną!

Libido można też rozumieć  jako potencja seksualna, czyli możliwość i zdolność do reakcji seksualnych. Współczesne

badania wykazały, że kobiety mają mniejsze potrzeby seksualne  niż mężczyźni. Pewnie wszystko to ma związek z psychiką!

Skąd się bierze libido?

Na nasz popęd/seksualność mają wpływ zarówno czynniki biologiczne, psychiczne, czy nawet społeczno-kulturowe.

Popęd seksualny  wiąże się z prawidłowym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego.
 Co wpływa na aktywność seksualną?

Na libido ma wpływa szereg czynników: wewnętrznych jak i zewnętrznych!

Co do kobiet, to popęd seksualny mają wpływ hormony. Ich wpływ należy do złożonych zagadnień, gdyż poziom hormonów płciowych ulega zmianie w zależności cyklu menstruacyjnego, ciąży, okresu laktacji, menopauzy. Hormony, które decydują o poziomie libido u kobiet, to  androgeny – estrogeny oraz progesteron. Największa aktywność seksualna powinna przypadać na okres owulacji choć nie jest to reguła!

Jeżeli chodzi o mężczyzn, to duży wpływ ma temperament oraz "męskość" a właściwie udowodnienie jej! Faceci są wzrokowcami, więc duży wpływ ma atrakcyjność partnerki! Co dziwne, to niesamowite jest, to że duże znaczenie  na kondycję seksualną mężczyzn ma sytuacja finansowa!
Przyczyny spadku LIBIDO!

Jak zwykle do spadku poziomy libido przyczynia się wiele czynników! U mężczyzn jest to powiązane szczególnie z wiekiem.  Przyczyniają się też wszelkiego rodzaju choroby- na przykład cukrzyca, choroby układu krążenia, a nawet depresja. Nie bez znaczenia jest też palenie papierosów, spożywanie alkoholu czy stan psychiczny.

U kobiet częściowo za spadek aktywności seksualnej odpowiedzialne są hormony.  Kiedy zmienia się poziom testosteronu ( a dokładniej kiedy następuje jego spadek), wówczas nasza aktywność seksualna spada. Udowodniono, że przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, tez ma bardzo duży wpływ na spadek popędu seksualnego u kobiet.
Stres a nasze libido

Jedna z głównych przyczyn spadku - zaburza wszystko! To tres przyczynia się do wypadania włosów, siwienia czy nawet trądziku! Wiadome jest, że człowiek nie ma ochoty na nic a tym bardziej na sex!
Jak wspomóc libido?

Sposobów na powrót do znakomitej  kondycji seksualnej jest wiele. Ostatnio bardzo popularne stały się różnego rodzaju preparaty, tabletki na potencję dla mężczyzn. Mogą to być pigułki , żele potęgujące doznania, czy różnorodne kremy do stosowania miejscowego.
Warto takie produkty (zwłaszcza tabletki) zamawiać z wiarygodnego sprawdzonego źródła. Dzięki temu uniknie się niepożądanych skutków ubocznych, które mogą ewentualnie wystąpić.

Polecany też jest ruch w każdej postaci. Badania wykazały , że aktywność fizyczna usprawnia krążenie, co ma wpływ na sytuację w sypialni.  Znaczący wpływ tez ma sposób odżywiania, stan psychiczny! 

Komentarze

  1. nigdy nie sadzilam ze bede miala takie problemy ale stalo sie, ochota na seks byla prawie zadna, na szczescie lubie duzo czytac i ostatnio znalazlam artykul w tym temacie kobiecosc.info/libido-na-urlopie-gdy-zainteresowanie-wspolzyciem-zanika/ i uswiadomilam sobie, ze pomimo ze maz wspanialy, to stres robi swoje, szybko pojawia sie tez suchosc pochwy, kupilam wiec juz specjalne nawilzajace globulki dopochwowe i zaczelam kurajce, widze juz poprawe!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja problemu z libido nie mam, natomiast niestety jakiś czas temu mój mąż zaczął mieć problemy z erekcją. Początkowo nie chciał się przyznać do tego, ale w końcu porozmawialiśmy szczerze i poszedł do lekarza po jakiś preparat na to. Dostał receptę na maxigrę go i nasze pożycie małżeńskie wróciło do normy, bo lek jest naprawdę bardzo skuteczny, a do tego działa bardzo szybko - efekt pojawia się już po kilkunastu minutach

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Męski orgazm wielokrotny- Porady Erotyczne

Proces nauki osiągania wielokrotnego orgazmu polega częściowo na porzucaniu powszechnie przyjętych opinii na temat męskiego orgazmu i reakcji seksualnych. Ponieważ mężczyznom łatwo jest osiągnąć orgazm, rzadko starają się pogłębiać to doznanie. Kluczem do osiągnięcia wielokrotnego orgazmu jest zrozumienie faktu, że orgazm i wytrysk to dwa osobne doznania. Pamiętaj również, że osiągnięcie tego celu wymaga wiele regularnych ćwiczeń.   1.    Oddychanie, a wielokrotny orgazm u mężczyzn. Powinieneś wiedzieć, że oddech gra istotną rolę przy pogłębianiu doznań seksualnych. Przy poniższych ćwiczeniach powinieneś oddychać głęboko i obserwować jak twój oddech się zmienia, gdy się podniecasz, a napięcie w twoim ciele rośnie, gdy osiągasz orgazm i wytrysk. 2.    Mięsień łonowo-guzikowy, a wielokrotny orgazm . Mięsień łonowo-guzikowy, który kontroluje wypływ moczu jest ważny również podczas orgazmu i nauki osiągania wielokrotnego orgazmu. Dlatego znajdź go i zobacz, jak się zachowuje przy napina

Hipospermia - co to jest? (mam mało spermy)

  Hipospermia to stan, w którym objętość wytrysku jest mniejsza niż normalnie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) normalna objętość wytrysku to 1,5-6 ml. Jeśli objętość wytrysku jest mniejsza niż 1,5 ml, mówimy o hipospermii. Objawy hipospermii Objawy hipospermii mogą być różne, w zależności od przyczyny. Najczęściej występujące objawy to: Mniejsza objętość wytrysku Mniejsza liczba plemników w ejakulacie Problemy z zajściem w ciążę Przyczyny hipospermii Hipospermia może być spowodowana przez wiele różnych czynników, w tym: Choroby układu moczowo-płciowego , takie jak zapalenie gruczołu krokowego, zapalenie najądrzy lub zakaźne zapalenie dróg rodnych. Urazy , takie jak urazy jąder lub cewki moczowej. Leki , takie jak leki przeciwhistaminowe, leki przeciwdepresyjne lub leki hormonalne. Zaburzenia hormonalne , takie jak hipogonadyzm lub zaburzenia tarczycy. Zaburzenia metaboliczne , takie jak cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Zaburzenia neurologiczne , takie jak stwardnienie rozs